logo

A A A

30 uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Przez naukę do sukcesu III" zgłosiło się na miesięczne staże zawodowe. Wraz z końcem lipca swoje prace zakończyło 19 licealistów.

Zapytani o odczucia związane z odbywanymi stażami zgodnie odpowiedzieli, że czują same pozytywne wrażenia. Wszyscy pracodawcy jak co roku przyjęli naszą młodzież tak, aby czuli się częścią ich zespołu. Uczniowie naszego liceum skierowani byli do różnych instytucji naszego powiatu: Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, Urzędu Miasta Wąbrzeźno, Urzędu Gminy Ryńsk, Urzędu Gminy Dębowa Łąka, Urzędu Gminy Książki, Wąbrzeskiego Domu Kultury, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Miejskiej Telewizji Kablowej, Zespołu Szkół Zawodowych oraz naszego Liceum. Ich zakres obowiązków wiązał się z pracami biurowymi w urzędach, przygotowaniami do spotkań autorskich w Miejskiej Bibliotece Publiczne czy realizacji programów telewizyjnych w Miejskiej Telewizji Kablowej. Część licealistów odbywała staże drugi rok z rzędu, gdyż jak twierdzą zyskują dodatkowe umiejętności oraz korzystają z szansy na samodzielny zarobek. Zapytani o to, czy zaskoczyło ich jak będą funkcjonować w wybranych instytucjach większość odpowiedziała, że praca przebiega tak, jak się tego spodziewali. Nasi uczniowie podczas miesięcznego stażu zyskali większą otwartość w kontaktach z ludźmi, dowiedzieli się co oznacza "zarabiać na siebie", nabrali doświadczenia w pracach, które w przyszłości mogą stać się ich życiowymi wyborami. Pracodawcy nie szczędzili pochwał dla naszych stażystów. Zgodnie stwierdzili, że młodzież wykonuję poprawnie i sumiennie każde powierzone zadanie. Od 3 sierpnia staże rozpoczyna kolejnych 11 uczniów.

Tekst i fot.: Agnieszka Kamińska