logo

A A A

Dnia 5 marca w Toruniu, odbył się finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Medycznej TEB – MED, którego organizatorem był TEB Edukacja Zespół Szkół Medycznych.

W zmaganiach wzięły udział trzy uczennice naszego liceum, wyłonione wcześniej w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Uczennice do konkursu przygotowywał p. Szymon Krawczyk. Finał wojewódzki składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich miał formę testu pisemnego zawierającego 100 pytań. Na jego rozwiązanie przeznaczone zostało 1,5 godziny. Następnie piątka uczestniczek z najlepszymi wynikami przystąpiła do drugiego etapu - ustnego. Dopiero dodatkowa seria pytań ustaliła ostateczną kolejność zwycięzców. Z satysfakcją informujemy, że pierwsze i trzecie miejsce przypadło uczennicom naszej szkoły. Klasyfikacja prezentuje się następująco: I miejsce - Marta Będziechowska, uczennica klasy III B, III miejsce - Jagoda Skwark, uczennica klasy II B.

Tekst: Jagoda Skwark, fot. Szymon Krawczyk