A A A

Dnia 12 listopada 2019 roku w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące imienia Zygmunta Działowskiego w Wąbrzeźnie, uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dnia 4 listopada 2019 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Średnich w piłce ręcznej. Dziewczyny zakończyły zawody z kompletem zwycięstw.

Od lat wiadomo, że czytelnictwo jest ważną sferą w życiu młodego człowieka. To właśnie czytanie rozwija wrażliwość estetyczną i emocjonalną, wpływa na rozwój intelektualny, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą oraz ma duże znaczenie wychowawcze.

We wtorek 29. października w grupach rozszerzających fizykę w naszej szkole zajęcia poprowadziła pan Jadwiga Biała, wieloletnia dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

W połowie października uczniowie klasy Ia i Ib wraz z opiekunem p. Małgorzatą Sukowską udali się do Wąbrzeskiego Domu Kultury na spotkanie z panem Jerzym Dominikiem Szczesiakiem, znanym kłodzkim artystą – poetą, kabareciarzem, pisarzem i malarzem.

Dnia 21 października w naszej szkole podczas lekcji biologii dla klasy maturalnej zostały zorganizowane zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy zadbali o to aby każdy z nas wzbogacił się o wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.