logo

A A A

W bieżącym roku szkolnym prowadzimy w naszej szkole w ramach projektu unijnego Przez Naukę do Sukcesu II szereg zajęć dodatkowych z matematyki, informatyki, języków obcych i przedmiotów przyrodniczych. Do jednych z już zakończonych należały zajęcia prowadzone metodą eksperymentu z chemii. W ramach zajęć projektowych uczestniczki mogły zobaczyć jakie są praktyczne zastosowania chemii.

Dnia 5 marca odbyła się premiera, przygotowanego przez grupę teatralną z naszego LO spektaklu pt. „Modowa podróż w czasie”. Uczniowie i nauczyciele, przy współpracy z Fundacją „Rozwijalnia”, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Wąbrzeskim Domem Kultury, zorganizowali pokaz mody. Było to drugie z kolei przedsięwzięcie koła teatralnego po zrealizowaniu przedstawienia pt. „Balladyna”.

Dnia 21 lutego 2019 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych, odbyły się powiatowe zawody w halowej piłce nożnej chłopców.

8 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły  udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym miejscem, które odwiedzili, było Muzeum Narodowe w Gdańsku. Znajduje się ono w dawnym zakonie Franciszkanów i jest jednym z najstarszych w Polsce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć tam dzieła powstałe w średniowieczu, baroku oraz renesansie. Największą atrakcją muzeum był słynny tryptyk Hansa Memmlinga pt. „Sąd Ostateczny”.

Dnia 12 stycznia  w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się nasza Studniówka. Część oficjalna tradycyjnie rozpoczęła się w rytmie poloneza. Tegoroczni trzecioklasiści  przed występem sumiennie ćwiczyli pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego, Wandy Szupryczyńskiej. Po występie, jak określił dyrektor szkoły, uczniowie na scenie zaprezentowali się „dostojnie i z gracją”. W dalszej części przemówienia życzył im spełnienia marzeń o jak najlepszych wynikach egzaminów maturalnych, a także niezapomnianej zabawy.

 

18 grudnia w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się uroczysta gala, w czasie której przyznane zostały certyfikaty stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Stypendiami uhonorowani zostali uczniowie biorący udział w projekcie: „Prymus Pomorza i Kujaw”.