A A A

W dniach od 10 do 14 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w wycieczce w Bieszczady. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był Sandomierz. W mieście, dobrze wszystkim znanym z serialu "Ojciec Mateusz", mogliśmy podziwiać urokliwy rynek, stare kamienice oraz zamek, w którym aktualnie mieści się Muzeum. Po trzygodzinnym spacerze po mieście udaliśmy się w dalszą drogę.

W dniu 4 czerwca w naszej szkole odbyły się „Drzwi Otwarte” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Chętne osoby z naszej szkoły zaangażowały się w przygotowanie imprezy.

„Modowa podróż w czasie” to inicjatywa licealnego koła teatralnego, ze wsparciem fundacji „Rozwijania” oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie. Zapytacie jednak, co to właściwie jest ta podróż w czasie? I to w dodatku modowa? Odpowiedź jest prosta – uczniowie i nauczyciele z liceum w Wąbrzeźnie, z pomocą dzieci ze szkół podstawowych, przygotowali Pokaz Mody XX wieku. Jednak, nie był to standardowy spacer po wybiegu, w końcu to teatr! Całość była przedstawiona w formie krótkich scenek, w których młodzi aktorzy przedstawili zarówno stroje, jak i sytuacje z epoki.

Dnia 21.05.2019 roku uczestnicy projektu „Przez naukę do sukcesu II” realizujący zajęcia z chemii wybrali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Trwa dobra passa uczniów naszej szkoły uczestniczących w wojewódzkim konkursie im. generał brygady Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Dnia 29.03.2019 roku ramach projektu „Przez naukę do sukesu II” uczniowie wraz z nauczycielami wąbrzeskiego liceum wzięli udział w wycieczce do "Centrum Chemii w Małej Skali" w Toruniu.