A A A

W roku szkolnym 2019/2020 miała miejsce już VII edycja szkolnego konkursu „Omnibus humanistyczny”. Uczniowie klas pierwszych i drugich, w okresie od października do kwietnia, odpowiadali na przygotowane przez nauczycieli pytania z przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Pytania pojawiały się na stronie internetowej szkoły, a uczestnicy udzielali odpowiedzi na specjalnych kartach. Na zakończenie podsumowano wyniki i wyłoniono szóstkę najlepszych. W finale, który odbył się 1 czerwca 2020 roku przy wykorzystaniu Skype‘a udział wzięli:

• Bielińska Roksana,
  • Klimek Natalia,
  • Kowalka Paulina,
  • Lisowska Marta,
  • Marciniak Nikola,
  • Socha Bartosz.

Tegoroczny finał składał się z dwóch rund. W rundzie pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania z etapu szkolnego – pytania za 3 punkty. W rundzie drugiej zadane zostały zupełnie nowe pytania, przygotowane przez nauczycieli w formie prezentacji. Jury, składające się z nauczycieli przedmiotów humanistycznych wyłoniło zwycięzcę.

Pytania z pierwszej rundy Pobierz/Otwórz
Pytania z drugiej rundy Pobierz/Otwórz

W tym roku szkolnym naszym "Omnibusem" została uczennica klasy Ib – Marta Lisowska. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy IIb – Paulina Kowalska, natomiast trzecie miejsce przypadło Natalii Klimek z klasy IIb.

Zwycięzcy otrzymali oceny z wybranego przedmiotu humanistycznego: I miejsce–ocena celująca wagi III, II miejsce–ocena celująca wagi II, III miejsce–ocena celująca wagi I.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

Emilia Witkowska

INFORMACJA NA TEMAT KONKURSU – OMNIBUS HUMANISTYCZNY
ZESPÓŁ NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH OGŁASZA VII EDYCJĘ KONKURSU DLA KLAS I-II (pliki oryginalne)

Regulamin konkursu Pobierz/Otwórz