W czwartek 28 września na Podzamku odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych. Po raz pierwszy w tego typu zawodach uczestniczące szkoły klasyfikowane były także w klasyfikacji drużynowej.

Naszą szkołę reprezentowało osiem dziewcząt oraz sześciu chłopców. Reprezentantki naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając drużynowo złoty medal, a indywidualnie pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Barszczyk, drugie Wiktoria Kurasiewicz, trzecie Natalia Sankiewicz, zaś czwarte Klaudia Zielińska. Dziewczęta zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Bydgoszczy 10 października. Natomiast wśród chłopców do finału wojewódzkiego zakwalifikował się tylko Kacper Garbarczuk, który zajął czwarte miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom naszego liceum. Jesteśmy dumni, że w naszym LO mamy tylu sportowców, którzy osiągają sukcesy. Życzymy wszystkim, którzy dostali się dalej powodzenia w następnym etapie!

Tekst: (ac,kz)