logo

A A A

W czwartek, 28 września uczniowie naszej szkoły, wraz z panią Katarzyną Zywert oraz organizatorką wyjazdu - panią Katarzyną Wiśniewską, udali się do Teatru Wilama Horzycy w Toruniu.

Pierwszym celem wycieczki było wzięcie udziału w warsztatach poznawczych dotyczących między innymi pracy zespołu artystycznego, przestrzeni sceny i kulis oraz samego procesu przedstawiania spektaklu. Każdy z nas miał okazję poczuć się jak prawdziwy aktor i posmakować specyficznego klimatu wnętrza teatru. Zwiedzaliśmy pomieszczenia związane z przygotowaniami do przedstawień, takie jak charakteryzatornia, czy też specjalna sala do prób. Po zakończeniu zajęć mieliśmy czas wolny na Starym Mieście. Najedzeni i gotowi na nowe wrażenia udaliśmy się z powrotem do budynku teatru, tym razem na spektakl. Wystawiona została sztuka pod tytułem „Poskromienie złośnicy” napisana przez Williama Szekspira. Reżyserka - Justyna Celeda osadziła akcję w scenerii przypominającej typowy hotel amerykański z lat sześćdziesiątych XX wieku, co przeniosło sztukę na bardziej współczesny, ale i też groteskowy przez zachowania bohaterów, plan. Wycieczka do Torunia z pewnością zaspokoiła nasze zmysły artystyczne oraz pozwoliła nam uciec na chwilę od codzienności ukazując „drugą”, teatralną stronę rzeczywistości. Wszyscy wrócili do domów przepełnieni zadowoleniem i mocą wrażeń.

 Tekst: Anna Wiśniewska, fot.: Anna Wiśniewska

</