W naszej szkole obchodzimy nie tylko znane polskie święta lub takie, które weszły do tradycji murów tej szkoły (np. miniony Dzień Języków Obcych). 27.03.2018 r. młodzi miłośnicy sztuki udali się na wycieczkę do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, zorganizowaną przez panią Katarzynę Wiśniewską. Okazało się, że właśnie tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Teatru.

Spektakl nosił tytuł "Edyp Tyran" i powstał w oparciu o szkolną lekturę, opracowywaną na lekcjach polskiego. Była to zatem możliwość zobrazowania sobie nieco unowocześnionych bohaterów utworu Sofoklesa, a dla starszych roczników - powtórka przed zbliżającym się egzaminem. Trzeba przyznać, że chyba nikt nie spodziewał się zobaczyć Edypa w elegancko skrojonym garniturze, a czytając książkę nie wyobrażał sobie jego dzieci ubranych w luźne sportowe stroje. Kostiumy jednak idealnie oddawały charakter postaci, przez co całość była spójna i interesująca dla odbiorców.

Po opadnięciu kurtyny, aktorzy poświęcili jeszcze chwilę czasu na omówienie najważniejszych wątków sztuki z widzami i zachęcali do podzielenia się wrażeniami - te były jak najbardziej pozytywne. W ten sposób licealiści przekonali się, jak wiele pracy włożono w przygotowanie przedstawienia.

Kiedy nadszedł czas powrotu, nasi uczniowie zaczęli czuć niedosyt, który mają nadzieję zaspokoić w związku z szykującą się już w kwietniu następną wizytą w toruńskim teatrze.

Tekst: Kinga Kamińska, fot. A. Wiśniewska, J. Kłosińska