21 marca w szkolnej auli, odbył się szkolny„Dzień języków obcych”. W zabawie brały udział klasy pierwsze i drugie. „Dzień języków obcych” to jedna z imprez odbywających się cyklicznie w naszej szkole. To dzień, kiedy nauka języka zamiast być tylko szkolnym obowiązkiem staje się zabawą.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować inscenizację oraz dwie piosenki w wybranym języku obcym. Impreza rozpoczęła się od zaprezentowania przedstawień przez poszczególne klasy. Następnie odbyła się pierwsza część konkursu dla widowni. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi widzowie otrzymywali słodkie upominki. Quiz ten, poprowadziły uczennice z klasy II a: Julia Dedeńska i Laura Baranowska. Po konkursie nadszedł czas na zaprezentowanie przez uczniów talentów wokalnych. Każda klasa zaprezentowała dwie piosenki. Do każdego utworu uczniowie przygotowali choreografię oraz scenografię. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem. Następnie nadszedł czas na ocenę przez jury, w składzie: pani Emilia Witkowska, pani Katarzyna Wiśniewska, pan Michał Stenzel oraz tegoroczne maturzystki: Ania Wiśniewska i Ola Kwiatkowska. Jury miały do podjęcia bardzo trudną decyzję. W czasie kiedy jury wybierały zwycięskie klasy, dziewczęta z klasy II a poprowadziły drugą część konkursu dla widowni.

Po naradzie jury nadszedł bardzo wyczekiwany moment przez wszystkich uczniów i nauczycieli, ogłoszenie wyników. Każda klasa zaprezentowała się wspaniale. Konkurencja była naprawdę wysoka, jednakże trzeba było wybrać zwycięskie prezentacje.

Pierwsze miejsce w kategorii inscenizacji zajęła klasa I b. Natomiast w konkurencji pt: „You can sing” wygrała klasa I a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Z pewnością można stwierdzić, że pierwszy dzień wiosny nasza szkoła spędziła trochę luźniej i na wesoło. Oprócz tego uczniowie mieli okazję do zintegrowania się oraz rozwinięcia umiejętności językowych.

Tekst: Klaudia Zielińska

Fotografie i filmy z Dnia Języków Obcych autorstwa ks. Pawła Dąbrowskiego zostały zamieszone na facebooku szkoły.