logo

A A A

Dnia 19 listopada 2018 uczniowie klasy 2b o profilu przyrodniczo - medycznym wybrali się do NZOZ ,,Nowy Szpital” na zajęcia dla uczniów wiążących przyszłość z zawodami związanymi z medycyną.

Na miejscu czekali już dyżurujący ratownicy medyczni, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy, obowiązkach, doświadczeniach, ale również o wyposażeniu karetki pogotowia. Na początku dowiedzieliśmy się jakie szkoły lub kursy trzeba ukończyć, aby zdobyć taką pracę. Następnym punktem naszego spotkania był pokaz wyposażenia jakim dysponują ratownicy. Mogliśmy przekonać się jaki ciężki jest sprzęt, który trzeba przenieść np. na miejsce wypadku do pacjenta. Oczywiście nie obyło się bez licznych pytań licealistów, na które ratownicy z chęcią odpowiadali i wszystko wyjaśniali.

Ratownik medyczny to odpowiedzialny zawód, nie ma nic ważniejszego niż życie pacjenta, aczkolwiek satysfakcja z uratowania życia jest ogromna i nie do opisania.

Tekst: Anna Jakóbek