logo

A A A

Dnia 20 marca 2018 roku uczennice klasy 2a: Alicja Gołaszewska, Angelika Potorska i Julia Przybyłowska wraz z opiekunem panią Katarzyną Wiśniewską udały się do Dębowej Łąki do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Po przybyciu na miejsce, licealistki zapoznały się z swoimi rolami w planowanym przedstawieniu pt: „Rzepka”, następnie przebrały się w stroje pasujące do ich roli.

Alicja wcieliła się w rolę bociana, Angelika w rolę kota, a Julia została narratorem. Po pierwszej, a zarazem generalnej próbie odbyło się przedstawienie dla dzieci, które jak się okazało cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci z uwagą oglądały przygotowane przedstawienie jednocześnie współpracując z „aktorami”. Następnym punktem uroczystości były wspólne zabawy przy muzyce w kole, które przeprowadziła nasza harcerka Alicja. Zabawy były świetnym sposobem na wspólną integrację i przysporzyły wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie uczennice otrzymały podziękowania i upominki za pomoc przy realizacji Międzynarodowego Dnia Teatru dla dzieci z ośrodka w Dębowej Łące. Pomoc, którą wykazały się uczennice sprawiła im wiele radości oraz satysfakcji.

Tekst: Angelika Potorska, fot. brak autora