logo

A A A

Dnia 7 lutego, dzięki uprzejmości studentów z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczennice klasy II B mogły uczestniczyć w zajęciach doświadczalno - eksperymentalnych. Było to kolejne z szeregu specjalistycznych zajęć realizowanych przez klasę przyrodniczo-medyczną. Licealistki mogły wczuć się w rolę studentek i przeprowadzić doświadczenia, polegające na mieszaniu roztworów o różnych strukturach i barwach.

Prowadziły także obserwację zmian, zachodzących w probówkach. Umiejętność ta z pewnością przyda im się na lekcjach chemii. Wszystko dzięki pomocy studentów i wskazówek przez nich podpowiadanych .Taka forma nauki dostarczyła dziewczynom dużo świetnej zabawy. Lecz radość z atrakcyjnej i urozmaiconej lekcji to nie wszystko– nasze drugoklasistki musiały być ostrożne, gdyż praca z kwasami i innymi szkodliwymi substancjami może być niebezpieczna. Dzięki ochronnym fartuchom i okularom jeszcze bardziej upodobniły się do adeptek wyższych uczelni chemicznych, którymi być może staną się w niedalekiej przyszłości. Takie zajęcia z pewnością pomogą ukierunkować się niezdecydowanym. O tym, jak wyglądały i w jaki sposób zmierzyły się z eksperymentami zobaczycie w fotorelacji na szkolnym facebooku.

Tekst: Jagoda Kudłacz, Kinga Kamińska