logo

A A A

Dnia 19. grudnia w Toruniu odbyła się uroczystość podsumowująca II edycję projektu "Prymus Pomorza i Kujaw". Na galę zostało zaproszonych 46 z 1500 stypendystów, po dwóch najlepszych uczniów reprezentujących wszystkie powiaty województwa kujawsko-pomorskiego.

Nasz powiat reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie - Miłosz Piórkowski oraz Szymon Kowalski, którzy otrzymali certyfikaty z rąk marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Wręczenie wyróżnień odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Następnie uczestnicy udali się na spotkanie opłatkowe połączone z poczęstunkiem w Dworze Artusa. Gościły tam także osoby mające wpływ na losy województwa kujawsko-pomorskiego - m.in. posłowie, radni, biskupi, przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz wojska.

Tekst: (ams), fot.: Łukasz Piecyk: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego