logo

A A A

Dnia 23 listopada w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja regionalnego konkursu recytatorskiego „Poetycki dialog”. Jak co roku uczniowie recytowali wiersze Jana Pawła II. Natomiast drugi poeta do dialogu poetyckiego, co roku jest zmieniany, w tej edycji był to Bolesław Leśmian.

Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych zaprezentowali przeróżne wiersze. Każdy z uczestników w inny sposób zinterpretował poezje tych poetów oraz recytował w wyjątkowy sposób. Poziom, jaki prezentowali był naprawdę wysoki. Z naszej szkoły wzięło udział w konkursie sześciu uczestników. Ku zdziwieniu wszyscy otrzymali nagrody! Pokazuje to jak utalentowanych i wrażliwych uczniów mamy w naszym liceum. Nagrodę specjalną otrzymała Daria Szczepańska z klasy IIA, wyróżnienie uczeń klasy IB Igor Mikulski, trzecie miejsce zdobyła Klaudia Zielińska z klasy IIA, drugie miejsce dwie uczennice z klasy IIA Julia Przybyłowska oraz Alicja Gołaszewska, natomiast najwyższe noty uzyskała Aleksandra Olszewska z klasy IA. Każda z prezentowanych recytacji była inna, co za tym idzie unikatowa, dlatego jury ciężko było podjąć decyzję, kto był najlepszy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy lirycznych wzruszeń oraz rozwoju poetyckiego talentu. Cieszymy się, że młodzi tak chętnie sięgają po poezję, a przede wszystkim potrafią ją interpretować i potrafią ukazać innym jej piękno.

Tekst: Klaudia Zielińska; fot.: Julia Przybyłowska, Klaudia Zielińska