logo

A A A

Dnia 29.03.2019 roku ramach projektu „Przez naukę do sukcesu II” uczniowie wraz z nauczycielami wąbrzeskiego liceum wzięli udział w wycieczce do "Centrum Chemii w Małej Skali" w Toruniu.

W czasie zajęć w parach przeprowadzili kilka doświadczeń, takich jak otrzymywanie gazów i badanie ich właściwości. Ze względu na efekty barwne reakcji z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania o wskaźnikach chemicznych, takich chociażby jak herbata z hibiskusa. Brali udział w pokazie chemicznym, w którym najbardziej efektownym doświadczeniem było spalanie etanolu w obecności kwasu bornego. Wszystkim uczestnikom wycieczki ta forma nauki bardzo się spodobała. Przez samodzielne wykonywanie doświadczeń wiele się nauczyli i spędzili czas w miłej atmosferze.

Tekst: Dominika Sochacka, fot: Kamila Gutowska-Mądra