logo

A A A

Dnia 13 marca 2019 roku klasa III B wraz z opiekunami: wychowawcą - p. Grzegorzem Banasiem oraz p. Katarzyną Wiśniewską, skorzystała z jednej z ostatnich okazji do wspólnej zabawy i wybrała się na wycieczkę do Torunia.

Dzień zaczął się niezwykle aktywnie - od wizyty na lodowisku Mentor. Uczniowie mieli możliwość popisać się swoimi umiejętnościami, ale także mogli nauczyć się czegoś nowego. Na szczęście obyło się bez większych upadków i siniaków. Po udanym pobycie na lodowisku, uczniowie i nauczyciele zregenerowali siły w toruńskiej galerii handlowej Plaza. Było to konieczne, gdyż czekała na nich jeszcze jedna atrakcja.

Następny punkt w harmonogramie wycieczki stanowiła wizyta w teatrze im. Williama Horzycy. Polecony przez p. Kasię spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo ciekawie obrazował współczesny problem nietolerancji religijnej i zmuszał do refleksji, którymi widzowie chętnie wymieniali się po zapadnięciu kurtyny. Rozmowy toczyły się jeszcze w busie, którym uczestnicy wycieczki wracali do Wąbrzeźna.

Taka krótka wyprawa może być miłą przerwą od przedmaturalnej nauki, a sportowo-kulturalne wspomnienia na pewno pozostaną na długo w pamięci trzecioklasistów.

Tekst: Kinga Kamińska, fot: Jagoda Kudłacz