Nasi uczniowie w ostatnich latach z powodzeniem uczestniczą w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nie inaczej było w bieżącym roku szkolnym. Uczennica klasy 2 b, Aneta Sternicka, w finale okręgowym olimpiady w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, który rozegrany został w Bydgoszczy, zajęła 3 miejsce. Anetę do udziału w konkursie przygotował nauczyciel biologii Szymon Krawczyk. Organizatorem finału był Kujawsko Pomorski Oddział Okręgowy PCK.
Z sukcesem uczestniczyli także nasi uczniowie w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu WYBIERAM WYBORY. Na podstawie etapu szkolnego, w którym uczestniczyło 10 uczniów naszej szkoly, organizatorzy wyłonili uczestników etapu wojewódzkiego, wśród których znalazła się uczennica klasy 1 a Magdalena Ziarnik. Co warto szczególnie podkreślić, to fakt że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko trzech uczniów z województwa kujawsko pomorskiego.

Tekst: Aleksander Czarnecki