logo

A A A

Dnia 19 maja 2018 r. w Bydgoszczy odbył się okręgowy etap Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie Jagoda Kudłacz, Kinga Kamińska, Aleksandra Mirocha, Aleksandra Janiak i Szymon Strawczyński pod opieką pana Pawła Turbaka.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Mierzyli się z takimi problemami jak utrata przytomności, rozległe oparzenia, złamania oraz urazy głowy. Dzięki dobremu przygotowaniu drużyna z wąbrzeskiego liceum zajęła 6 miejsce w województwie Kujawsko-Pomorskim. Głównym celem konkursu była edukacja młodzieży pod kątem praktycznego zastosowania teoretycznej wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy. Dzięki uczestnictwu w zawodach uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele praktycznych umiejętności.

 Tekst: Aleksandra Janiak, fot. Paweł Turbak