logo

A A A

 

2 maja na stadionie MKS Unia odbył się Bieg Konstytucji 3 Maja wliczany do cyklu Grand Prix. Tradycyjnie imprezę tę otworzyła Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury, która umiliła czas kibicom, jak i zawodnikom. Krótki koncert Orkiestry sprawił, że wszyscy obecni na stadionie wąbrzeźnianie poczuli niezwykły klimat tego wyjątkowego święta. Po koncercie przyszedł czas na długo wyczekiwany bieg, który oczywiście rozpoczęli najmłodsi sportowcy.

Nasze liceum reprezentowały dwie dziewczyny: Wiktoria Kurasiewicz z klasy I b, która zwyciężyła oraz Klaudia Zielińska z klasy II a, która wywalczyła sobie brązowy medal. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w biegu połączonym z chłopcami oraz dorosłymi. Uczestnicy mieli do pokonania 1500 m. Było to na pewno nie lada wyzwanie. Jak co roku nie mogło zabraknąć atrakcyjnych nagród dla biegaczy.

Z pewnością można stwierdzić, że był to wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta. To, w jaki sposób obchodzimy to ważne święto, pokazuje jak bardzo jesteśmy zżyci ze sportem. To naprawdę piękna tradycja, którą należy pielęgnować. Cieszymy się, że uczniowie naszego LO przyczyniają się do tego. W tym dniu oprócz naszych szkolnych biegaczek, nie mogło również zabraknąć Aleksandry Olszewskiej oraz Szymona Strawczyńskiego z klasy I a, którzy pomagali w organizacji tego niezwykłego biegu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i mamy nadzieję, że co roku uczniowie naszej szkoły będą przyczyniać się do tej pięknej tradycji.

Tekst: Klaudia Zielińska, fot. Angelika Potorska