logo

A A A

 

Dnia 18 kwietnia uczniowie naszego liceum po raz kolejny odwiedzili Teatr im. W. Horzycy w Toruniu. Tym razem ponad 40-osobowa grupa miała okazję obejrzeć spektakl pt.”# ciemność”.

Sztuka w reżyserii T. Kaczorowskiego i P. Paszty poruszała tematykę utraty człowieczeństwa we współczesnym świecie. Była próbą „przyjrzenia się” naszej obojętności i odpowiedzialności za destrukcyjne działania. Przedstawienie zostało odegrane na scenie na Zapleczu. Niewielki metraż oraz oryginalna scenografia pozwoliły całkowicie poświęcić swoją uwagę przekazywanym treściom. W spektaklu wystąpiło sześcioro aktorów, którzy przez cały czas utrzymywali doskonały kontakt z publicznością. Dużą rolę w odbiorze sztuki odegrała zarówno gra świateł, jak i muzyka, które miały niewątpliwy wpływ na panujący w sali klimat. Po zakończonym przedstawieniu, widownia nagrodziła aktorów owacjami na stojąco.

Był to już ósmy w tym roku szkolnym wyjazd licealistów do teatru. Tego typu spotkania z kulturą pomagają nam rozwijać nasze zainteresowania. Inspirują do podejmowania różnorodnych inicjatyw na terenie szkoły – chociażby powołane do życia koło teatralne. Dają również możliwość poszerzania swoich wiadomości z zakresu różnych tekstów kultury.

Tekst: M. Kruszczyński, O. Krzemień, fot. Julia Przybyłowska