Zgodnie z tradycją, w dniu święta szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, w tym roku przygotowane przez klasę II B. Na auli zgromadzili się nauczyciele, rodzice i ich pociechy - główni bohaterowie wydarzenia.Po przywitaniu zebranych oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, wychowawczyni klasy Ia - pani Wanda Szupryczyńska - odczytała słowa roty. Na sztandar szkoły ślubowanie składali: z klasy Ia - Natalia Stankowska, z klasy Ib - Igor Mikulski. Świadkami ślubowania byli rodzice: Wiesław Stankowski oraz Sabina Mikulska.

W imieniu szkolnej społeczności gratulacje i życzenia pierwszoklasistom złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Przybyłowska, która m.in. powiedziała: Jest mi niezmiernie miło widzieć Was w tym miejscu. Miejscu z tradycją, duszą historią, przyszłością, której częścią właśnie się staliście. Każdy z Was dołoży do szkolnego muru cegiełkę - jedyną i niepowtarzalną. Tą cegiełką jesteście Wy [...] Pamiętajcie, że sukces jednostki jest sukcesem ogółu. Mam nadzieję, że razem będziemy tworzyli zgodny zespół, który poprzez współpracę będzie wprowadzał coraz to nowsze rozwiązania i pomysły. Chciałabym, żebyście w przyszłości, z perspektywy czasu uznali, że to właśnie w naszym liceum czuliście się jak w domu. Następnie, jak co roku, dziesięcioro pierwszoklasistów, po pięciu przedstawicieli z każdej klasy, zmierzyło się w konkursie wiedzy o patronie i naszej szkole. Walka była bardzo wyrównana, a uczestnicy dzielnie mierzyli się z pytaniami. Po ponad półgodzinnych zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców. Największą wiedzą o swojej szkole i jej patronie Zygmuncie Działowskim wykazała się Anna Górska z klasy Ia, zaraz po niej miejsca na podium zajęły Natalia Stankowska z klasy Ia i Wiktoria Kurasiewicz z klasy Ib. Laureatkom raz jeszcze gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Tekst: Kinga Kamińska, fot.: ks. Paweł Dąbrowski