logo

A A A

13 marca na auli UMK odbyły się XXV Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2018, w których udział wzięli m.in. uczniowie klas maturalnych naszego LO wraz z opiekunami: Katarzyną Wiśniewską, Katarzyną Zywert i Jackiem Łamkiem.

Podczas spotkań można było skorzystać z zestawu do wirtualnej rzeczywistości (VR), wziąć udział w warsztatach i pokazach oraz zapoznać się z różnymi ofertami edukacyjnymi dwudziestu uczelni. Ich przedstawiciele służyli pomocą wszystkim zainteresowanym, odpowiadając na zadawane pytania i objaśniając kwestie związane ze studiowaniem na danym kierunku. Dostępne było także Biuro Karier UMK, gdzie organizatorzy targów pomagali określić niezdecydowanym uczniom ich predyspozycje zawodowe oraz wybrać dla nich odpowiedni kierunek studiów wyższych. Natomiast na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania toruńskiego uniwersytetu, można było przystąpić do ciekawych konkursów jak escape room „Tajemnicza Śmierć Bankiera” i gry „Economic Wall”.

Tekst: Aleksandra Kwiatkowska, Aleksandra Wiśniewska; fot. Jacek Łamek