14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Dokładnie w tym dniu, 235 lat temu w Rzeczypospolitej Obojga Narodów powołano pierwszą w Europie Komisję Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek 12 października odbył się apel, w którym uczennice z klas pierwszych i drugich zadedykowały nauczycielom oraz pracownikom szkoły utwory muzyczne.

Jako pierwsza wystąpiła Julia Matyjas, która zaprezentowała utwór pt: „Nauczycielom”. Kolejne życzenia wraz z dedykacjami dla nauczycieli i pracowników obsługi szkoły zaśpiewały: Natalia Sankiewicz, Kasia Kociołek, Wiktoria Studzińska, Sara Dziewięcka, Kamila Prusakowska, Paulina Rutkowska oraz Wiktoria Lipertowicz.

Symboliczne róże oraz przepiękne utwory, które przedstawiły dziewczęta wzruszyły nie tylko nauczycieli, ale też całą społeczność szkolną. Oprócz naszych szkolnych piosenkarek na szczególne wyróżnienie zasługują tegoroczne maturzystki: Julia Przybyłowska oraz Alicja Gołaszewska, które włożyły ogromy trud w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Tekst: Klaudia Zielińska, fot:  Ks. Paweł Dąbrowski