logo

A A A

Dnia 24 października 2018 roku na scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury uczniowie klas drugich i trzecich wcielili się w bohaterów znanej nam wszystkim "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Spektakl odbył się dzięki inicjatywie pani Gizeli Pijar, dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury.

Młodzież naszego liceum w ciągu dwóch miesięcy stworzyła cały scenariusz i każdą wolną godzinę poświęcała na próby spektaklu. Młodzi doskonalili swoje aktorskie zdolności pod czujnym okiem pani Katarzyny Wiśniewskiej, która doradzała, udzielała cennych wskazówek i opiekowała się aktorami. Spektakl nie odbył się by bez pomocy instruktora teatralnego pani Karoliny Sulikowskiej. Licealiści przedstawili "Balladynę" w nieco współcześniejszej wersji.

Na scenie bohaterowie czuli się jak ryby w wodzie. Nie dziwi zatem fakt, że owacje były długie i huczne. Po spektaklu grupa debiutujących aktorów udzieliła wywiadu dla miejskiej telewizji kablowej. Występujący na scenie oraz operatorzy dźwięku i światła spisali się na medal. Wszystkim zaangażowanym w spektakl życzymy pomysłów i zapału do dalszej pracy.

Tekst: Agnieszka Kamińska, Jakub Petyk, fot:  Ks. Paweł Dąbrowski