logo

A A A

8 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły  udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym miejscem, które odwiedzili, było Muzeum Narodowe w Gdańsku. Znajduje się ono w dawnym zakonie Franciszkanów i jest jednym z najstarszych w Polsce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć tam dzieła powstałe w średniowieczu, baroku oraz renesansie. Największą atrakcją muzeum był słynny tryptyk Hansa Memmlinga pt. „Sąd Ostateczny”.

Następnie licealiści udali się na gdańską starówkę, gdzie każdy mógł zrobić to, na co miał ochotę. Niektórzy wykorzystali ten czas na zwiedzenie najważniejszych turystycznie miejsc Gdańska, takich jak: Ratusz Miejski, Fontanna Neptuna czy Złota Brama.

Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie musicalu pt. „Gorączka sobotniej nocy” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Scenariusz napisany został w oparciu o film pod tym samym tytułem. Musical opowiadał historię pochodzącego z biednej dzielnicy Nowego Jorku Tony’ego Manero, który postanowił wziąć udział w konkursie tanecznym. Spektakl wywarł na licealistach ogromne wrażenie. Wszyscy podziwiali, jak duży wkład pracy w realizację musicalu włożyli aktorzy oraz ekipa techniczna. Uczniowie świetnie bawili się w rytmie nieśmiertelnych przebojów, takich jak „Tragedy” czy „Staying alive”. Zachwycała także dopracowana do ostatniego szczegółu choreografia. Musical ukazał jednocześnie problemy, z jakimi musieli mierzyć się Amerykanie w latach siedemdziesiątych.

Wyjazdy takie jak ten, dają licealistom możliwość spotkania się z kulturą. Są dla uczniów okazją do poszerzenia swoich horyzontów i rozwinięcia zainteresowań.

Tekst i fot.: Weronika Szulecka