logo

A A A

19 kwietnia odbył się powiatowy etap XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, w których wystąpiły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu wąbrzeskiego, w tym aż trzy drużyny z naszej szkoły, reprezentujące klasy: IIb, Ia i Ib. Uczestnicy konkursu wykazać się musieli wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy.

Drużyny reprezentujące naszą szkołę wypadły doskonale. Pierwsze miejsce zajął zespół złożony z uczennic klasy IIb, w składzie: Jagoda Kudłacz (kapitan), Olga Brzoskowska, Aleksandra Janiak, Kinga Kamińska, Aleksandra Mirocha, a drugie zespół złożony z uczniów klasy Ia w składzie: Sara Dziewięcka (kapitan), Anna Górska, Aleksandra Robaczewska, Szymon Strawczyński i Julia Wesołowska. Zwycięski zespół reprezentować będzie powiat wąbrzeski w zawodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 19 maja w Bydgoszczy. Nasi uczniowie do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Paweł Turbaka. Etap powiatowy honorowym patronatem objął starosta wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

Tekst: Aleksander Czarnecki, fot. Paweł Turbak