logo

A A A

W dniach 22-23 września klasy pierwsze Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie bawiły się na biwaku integracyjnym w Wierzchach w Borach Tucholskich. Swoją przygodę rozpoczęli od podróży autobusem w akompaniamencie muzyki i rozmów.

Głównym celem wycieczki była integracja obu klas pierwszych, co wyjątkowo się udało. Po powrocie wszyscy zgodnie stwierdzili, że wyjazd wyjątkowo ich do siebie zbliżył i mieli szansę lepiej się poznać. W programie wycieczki była m.in. około 12 kilometrowa trasa przez las, podczas której uczniowie musieli wykonać szereg zadań sprawdzających ich wiedzę, umiejętności rozwiązywania problemów i wolę walki. Każda grupa miała nauczyć się również piosenki ogniskowej, którą wieczorem mieli zaprezentować na wspólnym ognisku. Co prawda różnie z tym wyszło i nie każdy miał w pełni opanowany tekst piosenki, ale śmiechu i zabawy było przy śpiewaniu co nie miara. Mimo, iż wszyscy wrócili z trasy nieco zmęczeni, do wieczora odzyskali energię i bawili się świetnie przy blasku ognia jedząc kiełbaski, śpiewając i tańcząc. Po zabawie wszyscy poszli do swoich domków, aby zjeść resztki słodyczy i porozmawiać ze znajomymi z klasy oraz poopowiadać sobie straszne historie, co w takim otoczeniu miało wyjątkowy klimat.

Następnego dnia uczniów czekało sprzątanie domków, spakowanie ostatnich zagubionych rzeczy i powrót do domu, który dla wszystkich okazał się wyjątkowo smutny i wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie zostaliby w Wierzchach jeszcze na kilka dni, a wspomnienia z wyjazdu zostaną w ich głowach jeszcze przez długi czas.

 Tekst: Aleksandra Olszewska; fot.: Paulina Czyż, Aleksandra Olszewska, Natalia Sankiewicz, Anita Sołowiej