Nowy sezon, nowe możliwości! We wtorek 19 września, oficjalnie został rozpoczęty nowy sezon biegów z cyklu Grand Prix Wąbrzeźna.

Jak co roku zawody odbyły się na stadionie wąbrzeskiej Unii. Bieg na najkrótszym dystansie rozpoczęli najmłodsi. W tej kategorii wiekowej zabłysnęła córka pani Emilii Witkowskiej, która od początku do końca bardzo dzielnie walczyła. Biegi w kategorii szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęły dziewczęta, które zmierzyły się z dystansem 800 m. W tej rywalizacji brały udział trzy uczennice z naszego LO: Wiktoria Kurasiewicz i Oliwia Tryczak z klas pierwszych oraz Klaudia Zielińska z klasy drugiej. Dla dziewcząt ten dystans nie okazał się straszny. Pełne energii biegły aż do mety. Na mecie jako pierwsza zameldowała się Klaudia Zielińska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Kurasiewicz, zaś medal brązowy zdobyła uczennica ze szkoły we Wroniu. Wśród chłopców udział wzięli trzej uczniowie naszej szkoły: Kacper Garbarczuk, Kacper Szczepański oraz Mateusz Jaskowski. Złoty medal wywalczył uczeń szkoły we Wroniu, natomiast drugie miejsce zdobył reprezentant naszego LO, Kacper Garbarczuk. Oczywiście na stadionie nie mogło zabraknąć kibiców z naszej szkoły, którzy wiernie dopingowali od początku do samego końca. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy brali udział. Każdy, kto biegł zyskał nowe doświadczenie. Cieszymy się, że młodzież z naszego liceum jest tak sportowo aktywna. Oczywiście zachęcamy, aby wziąć udział w następnym biegu, bo naprawdę warto!

Tekst: Klaudia Zielińska, fot.: Angelika Potorska