logo

A A A

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek 800-1500
Wtorek 800-1500
Środa 800-1445
Czwartek 800-1445
Piątek 800-1400

Serdecznie zapraszam - bibliotekarz Katarzyna Wiśniewska


 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji".

M. Dąbrowska

 

Nasza biblioteka istnieje już od ponad 100 lat. Na przestrzeni tego czasu, jej oblicze ulegało różnym przeobrażeniom. Miały na to wpływ: wydarzenia II wojny światowej, okres Polski Ludowej, czy też przemiany po roku 1989. Obecnie pełni ona istotną funkcję we wspieraniu realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego. Stwarza dobre warunki dla zaspokojenia potrzeby wszechstronnego rozwoju uczniów, udziela pomocy w nabywaniu umiejętności poszukiwania, selekcjonowania i gromadzenia informacji.

Pomieszczenie biblioteki znajduje się na parterze budynku dawnego internatu, a księgozbiór biblioteczny liczy dzisiaj ponad 7300 woluminów. Są to m.in.: lektury szkolne, literatura fachowa i pedagogiczna, podręczniki, beletrystyka oraz książki pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. W bibliotece gromadzone są także bieżące i archiwalne czasopisma. Na uwagę zasługują systematycznie wzbogacane zbiory specjalne: w tym dokumenty elektroniczne (płyty CD). Biblioteka została również wyposażona w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Panujący w bibliotece przyjazny klimat powoduje, że naszą „książnicę” zawsze warto odwiedzić, co też chętnie czynią zarówno uczniowie jak i nauczyciele.