5 października, na wąbrzeskim Podzamku, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Przełajowych Biegach Sztafetowych. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowało jedenaście dziewczyn; Wiktoria Kurasiewicz, Natalia Sankiewicz, Paulina Rutkowska, Weronika Kłyza, Natalia Barszczyk, Natalia Witos, Kinga Kamińska, Weronika Budziwojska, Klaudia Zielińska, Ewa Osińska i Natalia Stankowska.Uczennice naszego LO zmagały się z dziewczynami z Zespołu Szkół Zawodowych.

Rywalizację rozpoczęła Kinga Kamińska, a jako dziesiąta biegła Natalia Barszczyk. Nasze dziewczęta miały nie lada wyzwanie, ponieważ wiał silny wiatr oraz padał deszcz. Jednak nie była im straszna zła pogoda. Uczennice naszej szkoły wygrały tę rywalizację i zakwalifikowały się do następnego etapu, który odbędzie się w Bydgoszczy.

Biegi sztafetowe nie nalezą do najłatwiejszych, więc tym bardziej jesteśmy dumni, ze dziewczyny tak dobrze sobie poradziły. Kolejny raz udowodniły, że są najlepsze. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap!

Tekst: Klaudia Zielińska