logo

A A A

24 września uczniowie klasy 2a udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Balladyna. Wojna Wewnętrzna” w Teatrze Polskim. Sztuka w reżyserii Justyny Łagowskiej wywarła na licealistach ogromne wrażenie.

Otworzył ją kilkuminutowy koncert, na który złożyły się piosenki opowiadające historię Balladyny. Interesującym zabiegiem było osadzenie akcji dramatu w czasach współczesnych. Bohaterowie, tak jak dzisiejsi ludzie, korzystali z social mediów, nagrywali filmiki na Youtube’a i prowadzili transmisje na żywo. Uwagę widzów zwracała także scenografia. Jej surowość i minimalizm idealnie wpisywał się w klimat spektaklu. Należy docenić pracę, jaką aktorzy włożyli w realizację „Balladyny”. Niektórzy z nich wcielili się w kilka postaci. Musieli także wykazać się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami wokalnymi, ponieważ ważnym elementem spektaklu był taniec oraz śpiew. Przed powrotem uczniowie pojechali do galerii handlowej Focus, gdzie każdy mógł zrobić to, na co miał ochotę : zjeść, odpocząć czy też zrobić zakupy. Wycieczka umożliwiła jej uczestnikom bezpośredni i niezwykle emocjonujący kontakt z kulturą. Była ona dla uczniów szansą do poszerzenia swoich horyzontów i rozwinięcia zainteresowań, a także doskonałym sposobem na lepsze zintegrowanie się grupy.

Tekst: Weronika Szulecka, fot.: K. Wiśniewska