Współpracujemy z Politechniką Gdańską

W bieżącym roku szkolnym nasze liceum bierze udział w projekcie współpracy z Politechniką Gdańską. Program ma na celu zaznajomienie uczniów szkół średnich z uczelnią, jej ofertą i możliwościami rozwoju, jakie daje. 28 października odbył się pierwszy wyjazd w ramach tego projektu. Uczniowie grup matematyczno-informatycznych z klas 2a, 2b i 3d naszej szkoły razem z opiekunami odwiedzili Politechnikę. Przywitał ich dr inż. Maciej Reichel, koordynator współpracy, który oprowadzał licealistów. O godzinie jedenastej zaczęły się pierwsze warsztaty w Katedrze Energetyki i Aparatury Przemysłowej Wydziału Mechanicznego. Uczniowie poznali działanie wybranych maszyn służących do prowadzenia badań naukowych. Po krótkiej przerwie i spacerze wokół obiektów uczelni licealiści udali się na spotkanie z dr hab. inż. Wojciechem Litwinem w jednym z laboratoriów Politechniki. Prowadzący opowiedział m.in. o działaniu łożysk oraz ich znaczeniu w budowie okrętów. Następnie od godziny czternastej uczniowie uczestniczyli w ostatnich już warsztatach, tym razem mających miejsce w Laboratorium Hydromechaniki Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. Po zajęciach wszyscy udali się do na wspólny obiad.

Wyjazd umożliwił uczestnikom projektu poszerzenie ich wiedzy z zakresu nauk ścisłych w atrakcyjny sposób, a także pokazał, że studia techniczne mogą być bardzo ciekawe.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę