Ślubowanie klas drugich

Tym razem wyjątkowo, bo dopiero w połowie drugiej klasy uczniowie naszego liceum złożyli ślubowanie. Opóźnienie spowodowane było sytuacją pandemiczną. Uroczystość odbyła się 18 marca w auli szkoły.

Najpierw prowadząca, przewodnicząca Zarządu Uczniowskiego, Marika Majewska przywitała zebranych gości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Karol Kursa przedstawił pokrótce życiorys patrona liceum. Wprowadzono sztandar szkoły, a drugoklasiści wydeklamowali słowa roty ślubowania. Przedstawiciele klasy 2a: Greta Mikulska i Daniel Pelka oraz przedstawiciele klasy 2b: Joanna Węglerska i Michał Świdzicki, a także wychowawcy obu klas, wpisali się do księgi pamiątkowej szkoły. Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor.

W dalszej części nadszedł czas na konkurs „Co wiem o patronie i mojej szkole”, który został przeprowadzony w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Wzięło w nim udział po pięciorgu reprezentantów klasy 2a i 2b. Turniej składał się z dwóch rund i finału. Prowadzący sprawdzili wiedzę uczestników o sylwetce Zygmunta Działowskiego oraz o naszym liceum. Wiele z zadawanych pytań miało wesoły charakter, dotycząc m.in. znanych tekstów naszych nauczycieli. Odpowiedzi czasem również dodawały uśmiechu zgromadzonym. Wyniki końcowego etapu konkursu prezentowały się następująco:

1 miejsce – Szymon Szumacher, kl. 2a

2 miejsce – Martyna Wesołowska, kl. 2a

3 miejsce – Ilona Błaszkiewicz, kl. 2 a

Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody. Na koniec uczniowie zrobili sobie wspólne zdjęcia. Oficjalne dołączenie do grona szkolnej społeczności wywołało w nich zapewne wiele miłych wrażeń.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę