Pływacki debiut

Drużyna pływaczek wąbrzeskiego LO 7 grudnia 2022 r. uczestniczyła w finale Licealiady Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyły się na pływalni w Rypinie. Naszymi konkurentkami były reprezentacje 9 szkół średnich wyłonionych w drodze eliminacji z 23  powiatów naszego województwa. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Makowska – kapitan, Martyna Zielińska, Zofia Dąbrówka,  Lena Dąbrowska, Aleksandra Dulka i Lena Krause.

Pierwszą konkurencją była sztafeta 6 x 50 m w stylu dowolnym. W sztafecie nasze zawodniczki zajęły siódmą lokatę. W tej konkurencji wygrały pływaczki z renomowanej Szkoły Mistrzostwa Sportowego XV LO w Bydgoszczy. 

Następnie przyszedł czas na zmagania w konkurencjach indywidualnych. Oliwia Makowska pływała delfinem i  zajęła 6 miejsce. Lena Dąbrowska rywalizowała w stylu grzbietowym i również była 6. Zosia Dąbrówka w żabce dopłynęła jako 9. W stylu dowolnym, najliczniej obsadzonym, Martyna Zielińska była 13. Nasze uczennice  musiały się zmierzyć z licencjonowanymi zawodniczkami. Pokazały, że potrafią skutecznie walczyć nawet w tak wymagającym sporcie, jakim jest pływanie. Pierwszy raz w historii reprezentacja naszej szkoły  w pływaniu uczestniczyła w Finale Mistrzostw Województwa.

                                            Aleksander Czarnecki

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę