Nauka przez sztukę

W naszej szkole nauka, to nie tylko siedzenie w książkach, ale też zabawa i zdobywanie wiedzy w sposób praktyczny. 14 grudnia o 8:15 tradycyjnie z parkingu przy Netto, uczniowie klas pierwszych A i B udali się na wycieczkę do Torunia na spektakl pt. “Antygona w Nowym Jorku”. Zaraz po przyjeździe na miejsce, uczniowie udali się na śniadanie do Mc Donalda, potem spacerem do Teatru im Wilama Horzycy, gdzie o godzinie 11 rozpoczął się spektakl. Była to błyskotliwa i poruszająca tragikomedia o społecznym wykluczeniu oraz niezbywalnym prawie do walki o swoją tożsamość i godność. Sztuka Janusza Głowackiego w reżyserii Macieja Marczewskiego, to opowieść o życiowych rozbitkach, samotnych bezdomnych i ludziach wyrzuconych na margines jednego z najbogatszych miast świata. Są wśród nich emigranci, którym nie udało się spełnić amerykańskiego snu. Przedstawienie bardzo się podobało naszym uczniom. Ci, którzy po raz pierwszy byli w teatrze, nawet nie sądzili, że będą pod tak dużym wrażeniem tego miejsca i spektaklu. Wszyscy spędzili bardzo miło czas w przyjemnej atmosferze. Około godziny 15 zadowoleni wrócili do domu.  

Tekst: Laura Grabowski 

Zdjęcia: Nadia Markuszewska 

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę