Eko  Działowski

W dniach 26 i 27 września uczniowie Działowskiego, udali się do młodszych kolegów z wąbrzeskich szkół podstawowych: SP2, SP3 oraz SP w Myśliwcu, by porozmawiać o ekologii. Licealiści spotykali się z najmłodszymi oraz najstarszymi uczniami podstawówek, gdzie przedstawili wcześniej przygotowane prezentacje oraz rozdali ulotki edukacyjne. Wiodącym tematem spotkań było ocieplenie klimatu oraz zagrożenia, jakie niesie ono za sobą, nie tylko dla Ziemi, ale również dla wszystkiego, co nas otacza. Najmłodsi słuchacze wykazali się dużą wiedzą na tematy ekologiczne i pozytywnie zaskakiwali prowadzących, dla których spotkanie z uczniami klas najmłodszych, również było nowym doświadczeniem i nie lada wyzwaniem. Jak wszyscy wiemy, małe dzieci są bardzo wymagające, ponieważ są bardzo szczere. Na koniec naszych spotkań w klasach nauczania początkowego ogłosiliśmy konkurs plastyczny. Uczniowie klas ósmych również okazali się zaznajomieni z tematami dotyczącymi ochrony środowiska i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na koniec spotkania wszyscy przyszli absolwenci podstawówek zostali zaproszeni na piknik ekologiczny, który odbędzie się w ostatnich dniach  października. Jest on organizowany w ramach grantu, jaki uzyskaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przy współpracy z Wąbrzeskim Domem Kultury. 

W szkołach podstawowych zachowania proekologiczne promowali:

SP2: Oliwia Makowska, Malwina Balińska, Zofia Dąbrówka oraz Laura Grabowski;

SP3: Oliwia Markuszewska, Daria Serhiienko, Nikodem Kempa oraz Dawid Olszewski;

SP w Myśliwcu: Karol Cisło i Seweryn Plewa.

Cieszymy się, że uczniowie naszego Liceum, tak chętnie angażują się w projekty ekologiczne i są otwarci na nowe wyzwania.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę