Wymiana polsko-turecka

Dnia 17 sierpnia siedmioro uczniów naszej szkoły wyleciało samolotem z Gdańska na wymianę polsko – turecką organizowaną przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Razem z opiekunami – Justyną i Przemysławem Jankowskimi oraz pozostałymi uczestnikami wymiany spędziliśmy w Turcji, a dokładniej w mieście Denizli tydzień pełen wrażeń. Nie tylko integrowaliśmy się z turecką stroną wymiany podczas zajęć, ale także zwiedzaliśmy miasto i okolice. Zwiedziliśmy przepiękne Pammukale, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Udało nam się odwiedzić również meczet, co było niezwykle ciekawym i poszerzającym horyzonty doświadczeniem. Przez ten tydzień bardzo się zżyliśmy i zaprzyjaźniliśmy. Już nie możemy się doczekać, by pokazać naszym tureckim przyjaciołom Polskę podczas drugiej części wymiany!

Tekst: Wiktoria Banaszek, kl. 4a

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę