Wycieczka do Warszawy

Piątek 8 marca część uczniów klas trzecich i czwartych spędziła zamiast w szkole, na spotkaniu ze sztuką i historią. Swoją przygodę zaczęli o godzinie 7:30 od zbiórki przy Netto, skąd wyruszyli do Warszawy. Tam w teatrze Studio Buffo w technologii 3D obejrzeli przepiękny i wzruszajacy spektakl muzyczny “Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Tematem musicalu była miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości. Szekspirowski dramat ma wymiar ponadczasowy. Czasami rodzice i dzieci, nie potrafią ze sobą rozmawiać, słuchać racji drugiej strony . Spektakl nie tylko zachwycał, ale i ukazywał problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie. Po pełnym emocji spektaklu, nasi licealiści udali się na posiłek, a następnie do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tam mogli w nowoczesnej odsłonie udać się w historyczną podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich od średniowiecza, do współczesności. Po niezwykłej wycieczce, mimo zmęczenia, to bogatsi o nową wiedzę i zadowoleni wycieczkowicze wrócili do Wąbrzeźna.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę