Humanistyczne osiągnięcia

Wojewódzki Konkurs Historyczny imieniem generał Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” to jak gdyby nasza specjalność. W dotychczasowych 15 edycjach  konkursu kilkunastu naszych uczniów zdobywało tytuły laureatów lub wyróżnienia. Nie inaczej było i w XVI edycji przypadającej na rok szkolny 2023/24. Julia Białkowska (1a) zajęła w tym konkursie I miejsce za pracę zatytułowaną „Prawda niezatarta przez czas. Wspomnienia wojenne Pani Teresy Kochańskiej z domu Laskowskiej”. Opiekunem naukowym Julii był nauczyciel historii Grzegorz Banaś. Natomiast Daria Serhiienko (3b), Laura Grabowski (3b) oraz Paweł Dąbrowski (2c) uzyskali wyróżnienia. Opiekunem naukowym wyróżnionej trójki był dyrektor i historyk Aleksander Czarnecki. Daria napisała pracę pod tytułem „Zapomniany bohater” o pierwszym powojennym dyrektorze szkoły Janie Różyckim. Laura zatytułowała pracę „Moja szkoła i nauczyciele mojej szkoły”, a wątkiem przewodnim były biogramy wszystkich dyrektorów szkoły począwszy od 1906 roku. Tematem pracy Pawła był „Wojenna tułaczka”. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace z tegorocznej i kilku wcześniejszych edycji, których autorami są uczniowie naszej szkoły, wydane zostaną w pozycji książkowej, która winna ukazać się pod koniec bieżącego roku szkolnego.