Święto 3 Maja

3 maja jest dniem szczególnie ważnym dla każdego Polaka. Jest to dzień Święta Narodowego obchodzonego na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 maja. Polska konstytucja była pierwszą  w nowożytnej Europie i drugą na świecie. Dziś obchodzimy 232 rocznicę tego wydarzenia.

Tego dnia w Wąbrzeźnie wspólnie świętowaliśmy zaczynając od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy uczestnicy wydarzenia, wraz z mieszkańcami Wąbrzeźna zebrali się  przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. W  uroczystościach naszą szkołę reprezentowali: Pani Emilia Witkowska, Ilona Błaszkiewicz oraz Michelle Wisinski  z klasy 3a. Po zakończeniu części oficjalnej, mieszkańcy miasta przeszli ze 100 metrową flagą Polski na stadion miejski, gdzie odbyły się Biegi Konstytucji 3 maja. Tu również mieliśmy swoich reprezentantów. Naszą szkołę w biegu w kategorii OPEN rocznik 2007 i starsi na dystansie 2000 metrów reprezentowali: Laura Grabowski z klasy 2b oraz Dawid Olszewski z klasy 2a. Nasi biegacze jak zwykle pokazali na co ich stać i wywalczyli kolejno Laura Grabowski miejsce 1, a Dawid Olszewski miejsce 4. Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć naszym lekkoatletom.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę