Przed nami porządki w ogrodzie

Lato powoli dobiega końca, Wszyscy wracamy do szkoły. Młodzi ogrodnicy szkolnego EKOgródka również wracają, nie tylko w szkolne ławy, ale również do prac w ogrodzie. Przez okres wakacji EKOgródkiem zajmował się Pan woźny, za co serdecznie dziękujemy. Rośliny sadzone i zasiane późną wiosną przyjęły się i zaczęły pięknie rozrastać się i kwitnąć.  Teraz jednak uczniowie zajmą się jesiennymi porządkami, dosadzeniami roślin  oraz montowaniem karmników dla ptaków. Zimą będziemy dokarmiać ptaki zimujące w naszej okolicy. Ogród powoli zapadnie w sen zimowy, a wiosną zamontowane zostaną jeszcze domki dla owadów i zasiedlone zostaną murarkami. Pszczoły te pomogą roślinom kwitnąć, a różnorodność biologiczna będzie się powiększać. Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy i włożonej pracy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, nasz ogródek nabiera barw i z dnia na dzień jest piękniejszy.

„Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica, współfinansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021- 2030″ 

@stowarzyszeniemlodych   

#ekofundusz #razemzsmgp

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę