Projekt WąbrzeźNO WASTE

W ramach Rządowego Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelsich na lata 2021-2030 Młodzieżowa Rada Wąbrzeźna realizuje projekt „WąbrzeźNO WASTE”, którego głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz ekologii, w tym podnoszenie poziomu wiedzy z jej zakresu wśród lokalnej społeczności. Niedawno odbyły się dwa wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, będące jednymi z punktów planu. Ich uczestnikami było po piętnaścioro uczniów z wąbrzeskich szkół, w tym również kilkoro naszych licealistów. 

Pierwszy wyjazd odbył się dnia 28 maja. Wybraliśmy się wówczas do Warszawy. Najpierw młodzież wzięła udział w warsztatach „Kompostowość” zorganizowanych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie nadeszła pora na obiad oraz wykorzystanie czasu wolnego w Złotych Tarasach, a także spacer przy Pałacu Kultury i Nauki. Potem uczniowie odwiedzili Muzeum Selfie. Robienie sobie wzajemnie zdjęć przy różnych nietypowych instalacjach okazało się dobrą zabawą. 

Z kolei w dniach 2-3 czerwca młodzież przebywała na drugiej wycieczce, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie. Najpierw wzięła udział w lekcji o segregacji odpadów, a następnie w zajęciach terenowych w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Wieczór zaś umiliła sobie ogniskiem, które tworzyło atmosferę sprzyjającą ciekawym rozmowom. Ranek następnego dnia uczniowie ponownie spędzili na pieszym rajdzie.

Uczestnictwo w wyjazdach utrwaliło i poszerzyło wiedzę młodych ludzi o ekologii. Rozwinęło także integrację radnych MRW, a to z pewnością wpłynie pozytywnie na ich działanie.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę