Ogrodniczy grant

Grupa przyrodnicza klasy 2B przygotowała projekt kwietnego ogródka mający na celu urozmaicenie różnorodności biologicznej oraz zmiany krajobrazu wokół szkoły. Chcieli w ten sposób stworzyć zakątek różnobarwnych roślin dla kolejnych pokoleń Działowskiego. W przyszłości też na tym terenie będą mogły być prowadzone żywe lekcje biologii. Nasi przyrodnicy za zgodą  dyrektora, złożyli wraz z opiekunem projektu panem Szymonem Krawczykiem wniosek i uzyskali grant w wysokości 2000 zł. w ramach działania prowadzonego przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Uzyskane środki zostały przeznaczone na zakup narzędzi ogrodniczych, nawozów oraz roślin ozdobnych. W środę 24 maja cała grupa przyrodnicza klasy 2B, przystąpiła do prac ogrodniczych. Szczególnie chłopcy musieli wykazać się siłą i umiejętnością władania szpadą w pracach związanych z założeniem szkolnego EKOgródka. Ale pierwsze efekty już są widoczne.

„Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica, współfinansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021- 2030″