Nasze Drzwi Otwarte

W piątek 26 maja w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte, na które zaprosiliśmy ósmoklasistów ze szkół podstawowych powiatu wąbrzeskiego. Ponieważ goście przybyli w wielu szkół,  impreza odbyła się w dwóch turach. Nasi goście zostali przywitani przez  dyrektora Aleksandra Czarneckiego oraz uczennice naszego liceum Laurę Grabowski i Oliwię Markuszewską. Następnie Aleksandra Dziaduszewska, Martyna Kania i Seweryn Andrzejewski przedstawili prezentację o życiu szkoły widzianą okiem uczących się tu uczniów. Po oficjalnej części, naszym gościom została rozdana gazetka przygotowana na tą okazję przez uczniów z kółka dziennikarskiego, która miała pomóc w wyborze dalszej drogi kształcenia oraz przybliżyć zwyczaje panujące w naszej szkole. Nie zabrakło również muzycznego akcentu, w którym Dawid Olszewski zaprezentował swoją autorską piosenkę pod tytułem „Działowski”.  Następnie nasi goście podzieleni na grupy wraz  z przewodnikami wyruszyli w podróż po szkole, gdzie odwiedzali  pracownie przedmiotowe, a  także mogli porozmawiać z nauczycielami oraz starszymi kolegami. Wszyscy  odpowiadali na nurtujące ich pytania i pomagali podjąć decyzję  oraz rozwiać wątpliwości. W każdej z sal lekcyjnych czekały na nich niespodzianki w postaci quizów, prezentacji, a nawet spektakularnych eksperymentów chemicznych oraz żywych zwierząt. Można było również zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, jak również z naszą maskotką szkolną – orłem. Natomiast w szkolnej bibliotece można było zapoznać się z okolicznościową wystawą i historią szkoły. 

Dziękujemy serdecznie naszym  gościom za odwiedziny. Mamy nadzieję że była to dla nich owocna wizyta. Być może pomogliśmy wam podjąć ostateczną decyzję i we wrześniu spotkamy się znowu.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę