Maturzyści zakończyli rok szkolny

Dnia 29 kwietnia maturzyści w całej Polsce oficjalnie zakończyli swoją naukę w szkole średniej. My o godzinie dziewiątej pożegnaliśmy naszych uczniów na auli liceum. Uroczystość została poprowadzona przez Marikę Majewską. Poza maturzystami, ich rodzicami oraz nauczycielami w uroczystości wzięli udział: Starosta Wąbrzeski, Pan Krzysztof Maćkiewicz; Burmistrz Wąbrzeźna, Pan Tomasz Zygnarowski; Wójt Gminy Ryńsk, Pan Władysław Łukasik; Wójt Gminy Książki, Pan Krzysztof Zieliński; Wójt Gminy Dębowa Łąka, Pan Stanisław Szarowski; Przewodniczący Rady Szkoły i Rady Rodziców, Pan Marek Piotrowski; Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Pan Krzysztof Buchmiet; Dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury: Pani Gizela Pijar.
Na początku odśpiewano hymn państwowy. Po przywitaniu przez prowadzącą gości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły przez maturzystów kolejnemu rocznikowi. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor. Wtedy przyszedł czas na podsumowanie 3-letniej pracy naszych uczniów i ich nagrodzenie. W pierwszej kolejności wyróżniono najlepszego absolwenta. Wąbrzeski starosta, Pan Krzysztof Maćkiewicz wręczył nagrodę Martynie Siedlikowskiej z klasy 3C, która uzyskała najwyższą średnią ocen wynoszącą 5,26. Po tym zaproszono na środek sali uczniów, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Nagrody wręczali ich fundatorzy, wójtowie poszczególnych gmin, na terenie których mieszkają wymienieni licealiści.
Nagrody Burmistrza Wąbrzeźna otrzymali: Julia Pisiewicz, kl. 3d – 5,06; Julia Sankiewicz, kl. 3d – 5,06; Maciej Czarnecki, kl. 3c – 5,05; Julia Dzierżawska, kl. 3c – 4,83; Dawid Wojdyło, kl. 3c – 4,83; Karolina Borowska, kl. 3d – 4,78.
Nagrody Wójta Gminy Ryńsk otrzymali: Marta Meka, kl. 3c – 5,16 i Nikola Marciniak, kl. 3c – 4,79.
Nagrodę Wójta Gminy Książki otrzymał Michał Kesler, kl. 3c – 4,77.
Nagrody Przewodniczącego Rady Rodziców za aktywną pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego otrzymały Martyna Ciupak z klasy 3c oraz Oliwia Michałowska z klasy 3d z rąk Pana Marka Piotrowskiego.
Za działanie na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury w środowisku lokalnym i szkole Daria Wojdyło z klasy 3c została wyróżniona Nagrodą Dyrektora Wąbrzeskiego Domu Kultury, którą wręczyła Pani Gizela Pijar.
Za aktywną pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego wychowawczyni klasy 3d, Pani Małgorzata Walasek wręczyła Nagrody Rady Pedagogicznej. Przyznano je następującym uczniom: Roksana Bielińska, kl. 3d; Łucja Wilamowska, kl. 3d; Weronika Piasecka, kl. 3d; Izabela Osetek, kl. 3d; Jakub Witkowski, kl. 3d; Mateusz Adamczyk, kl. 3d. Następnie wychowawcy klas maturalnych razem z Panem Dyrektorem wręczyli świadectwa pozostałym absolwentom.
Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom. Marika przekazała głos wychowawcy klasy 3c, Panu Jackowi Łamkowi, który swoją przemową pożegnał maturzystów.
W dalszej części uroczystości doceniono rodziców. Za pomoc i wsparcie społeczności szkolnej podziękowano Pani Kindze Michałowskiej oraz Panu Mariuszowi Keslerowi. Rozdano też listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Rodzicami tymi byli: Teresa i Robert Siedlikowscy; Małgorzata i Piotr Borowscyl; Jolanta i Wojciech Czarneccy; Bernadeta i Piotr Dzierżawscy; Aneta i Mariusz Kesler; Marlena i Dariusz Marciniak; Hanna i Krzysztof Meka; Małgorzata i Adam Pisiewicz; Mariola i Grzegorz Sankiewicz; Grażyna i Paweł Wojdyło.
Następnie głos zabrał Pan Krzysztof Maćkiewicz. Odprowadzono sztandar szkoły i rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Przedstawiciele klasy 3c: Martyna Ciupak i Maciej Czarnecki przemówili na temat wspomnień, jakie pozostawił im czas spędzony liceum. Po tym zebrani wysłuchali piosenki pt. „Czesława” z repertuaru Sanah i Natalii Grosiak w wykonaniu muzycznego kwartetu, uatrakcyjniającego zawsze szkolne imprezy. Zaśpiewały: Martyna Ciupak, Roksana Bielińska, Łucja Wilamowska i Nikola Marciniak. Następnie na scenę weszło dwoje przedstawicieli klasy 3d: Roksana Bielińska i Jakub Witkowski, którzy również podzielili się refleksją o szkole.
Marika Majewska, jako przewodnicząca Zarządu Samorządu Uczniowskiego złożyła starszym koleżankom i kolegom gratulacje za włożoną pracę w szkolne życie oraz życzyła dalszej wytrwałości i jak najlepszych wyników na maturze. Wysłuchaliśmy podkładu muzycznego w wykonaniu naszej uczennicy z Ukrainy, Ordany Levchuk. Następnie absolwenci wyrazili swoją wdzięczność za okazany trud i serce nauczycielom, wręczając symboliczne kwiaty. Maturzyści otrzymali również upominki od SU. Uroczystość zakończyła się wykonaniem przez kwartet piosenki „Szczęśliwej drogi już czas”.
Niejednemu absolwentowi i nauczycielowi zakręciła się łezka w oku. Dziękujemy naszym uczniom za minione trzy lata i życzymy powodzenia w dalszym etapie życia.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę