EKO- piknik w Działowskim 

W ostatni piątek października uczniowie naszego Liceum zorganizowali Eko-piknik. Projekt nie powstałby, gdyby nie grant uzyskany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Toruniu oraz gościnność Wąbrzeskiego Domu Kultury. Nasze wydarzenie odbywało się w trzech blokach o temacie ekologicznym. Pierwsza część, była zorganizowana w sali widowiskowej WDK i składała się z występów artystycznych i konkursów dla zaproszonych dzieci z klas 1-3 z SP2 Wąbrzeźno, SP3 Wąbrzeźno i SP Myśliwiec. Licealiści z klasy 3a i 3b pokazali za pomocą zabaw, przedstawień i konkursów młodszym kolegom, jak ważne jest dbanie o środowisko.  

Kolejna odsłona odbywała się na terenie Liceum i obejmowała część praktyczną w postaci pokazu sadzenia roślin przez właściciela szkółki ogrodniczej Krzysztofa Gorgolewskiego przy asyście uczniów klasy 2b na terenie boiska szkolnego. Wewnątrz budynku odbywały się pokazy chemiczne organizowane przez uczniów klasy 2b, pod czujnym okiem pani Kamili Gutowskiej- Mądrej oraz pokazy biologiczne zorganizowane przez pana Szymona Krawczyka i uczniów klasy 3b. W tej części oprócz licealistów, brali udział zaproszeni ósmoklasiści, którzy być może przekonali się, że warto w przyszłości wstąpić w nasze szeregi. 

Ostatnia z części podobnie jak pierwsza, również odbywała się w sali widowiskowej w WDK. W tej części brali udział wszyscy uczniowie Działowskiego. Oprócz występu cheerlidearek, był wyemitowany film z podróży Działowskiego do Maroko, prezentacje o ekodziałaniach szkoły oraz konkursy: mody recyklingowej i cukierniczy. W obydwu konkursach wszyscy uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością, tak naprawdę zwycięzcami okazali się wszyscy, a najlepsze prezentacje dodatkowo jury nagrodziło zabawnymi pluszakami. 

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę