Dzień języków obcych

21 marca jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Każdemu ten dzień kojarzy się z dniem wagarowicza. W naszej szkole nikt nie uciekł, gdyż zamiast lekcji zorganizowaliśmy w tym dniu „Dzień Języków Obcych”. Jest to cykliczna impreza, w której nauka języków staje się źródłem humoru i zabawy. Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty zarówno wokalne, aktorskie jak i taneczne. W tym roku każda klasa miała za zadanie przygotować scenkę w języku angielskim oraz piosenkę w wybranym przez siebie języku obcym. Po pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy udali się do WDK, gdzie rozpoczęliśmy zabawę. Jury w składzie: Pani Małgorzata Walasek, Marika Majewska oraz Natalia Karpińska oceniało występujące klasy w dwóch kategoriach: gra aktorska w scenkach przygotowanych w języku angielskim oraz zdolności wokalne w obcojęzycznych utworach. W pierwszej konkurencji na podium stanęły kolejno: 1. miejsce klasa 2 a za scenkę pt. “Father Mateo in London”, 2. miejsce klasa 2 b za scenkę pt. “Snow White” oraz 3. miejsce klasa 3 b ze scenką pt. “Stars of the evening”. W drugiej konkurencji zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy 1 a z piosenką “I want to breakfree”, drugie miejsce zajęła klasa 2 a z piosenką “Bajlando”, a trzecie miejsce klasa 1 b z piosenką “Dancing Lashetumbai”. Największe owacje jednak otrzymała Maja Wiśniewska z klasy 2 b, która pozakonkursowo zaśpiewała japońską piosenkę “A Cruel Angel’sThesis”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Jesteśmy zdania, że cykliczne zabawy rozwijają wyobraźnie, integrują uczniów  oraz wprowadzają szczyptę zdrowej rywalizacji między klasowej.

Serdecznie dziękujemy Panu Serhiiejowi Serhiienko za fotorelację z wydarzenia.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę