105 lat niepodległości –  dumni z Polski

Święto Niepodległości jest dla Polaków bardzo ważnym świętem. Wszyscy dobrze wiemy, jak wartość stanowi wolność i niepodległość, którą trzeba pielęgnować i walczyć o nią. W tym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli, kiedy to nasz kraj całkowicie wymazany został z mapy Europy. Mimo, że zniknął z map, to w sercach pokoleń Polaków cały czas  tliła się nadzieja na odzyskanie niepodległego bytu. 

Uczniowie Działowskiego Święto Niepodległości celebrowali już 9 listopada, kiedy to uczennice klasy 2a: Maja Dąbrowska, Izabela Mroczka i Weronika Słomińska wystąpiły w VIII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w sali kolumnowej WDK. Trio zaprezentowało utwór z repertuaru Sanah i Igora Herbuta pt.” Mamo tyś płakała”. 

Zaś 10 listopada na sali widowiskowej WDK odbył się  apel upamiętniający 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Po uroczystym rozpoczęciu spotkania, przez Pana dyrektora Aleksandra Czarneckiego, uczniowie zaprezentowali część artystyczną składającą się z montażu słowno- muzycznego wyreżyserowanego przez panią Katarzynę Zywert. Na scenie wystąpili: Andrzej Kamper, Olga Dąbrowska i Karolina Michewicz z klasy 1c, Julia Białkowska i Zuzanna Białkowska z klasy 1a oraz Laura Grabowski i Maja Wiśniewska z klasy 3b. O oprawę techniczną dbali natomiast Karol Cisło i Nikodem Kempa z klasy 3b. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs literacki “Dumni z Polski”, w którym laureatem I miejsca został Krzysztof Majta z klasy 1c, a wyróżnieni zostali: Lena Bartoś kl. 2b, Julia Białkowska kl. 1a, Zuzanna Białkowska kl. 1c, Paweł Dąbrowski kl. 2c, Karolina Michewicz kl.1c, Oliwia Przybysz kl. 3a oraz Maja Zagacka kl.2c. Gratulujemy serdecznie wygranym. 

11 listopada, był ostatnim już dniem, w którym celebrowaliśmy Święto Niepodległości. W tym dniu w oficjalnych powiatowych obchodach, delegacja reprezentująca szkolną społeczność, wraz z innymi delegacjami złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. 

Uroczystości w dniach 10 i 11 listopada odbyły się w asyście Sztandaru Szkoły. 

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę