Zaprosiliśmy ósmoklasistów

Dnia 27 maja w naszym liceum odbyły się Drzwi Otwarte. Z tej okazji odwiedzili nas uczniowie klas ósmych większości szkół podstawowych w powiecie wąbrzeskim. Ze względu na liczbę gości zorganizowano dwie tury, z których pierwsza rozpoczęła się o godzinie 10:30, a druga o godzinie 12:00.

Wchodzący do szkoły otrzymywali ulotki z ofertą edukacyjną liceum. Wydarzenie otworzyłna auli Pan Dyrektor. Następnie przemówił Wicestarosta Wąbrzeski Pan Karol Sarnecki. Po tym Ilona Błaszkiewicz i Lena Krause z klas drugich przedstawiły prezentację o życiu w naszym LO z perspektywy ucznia. Opowiedziały w niej o inicjatywach mających tutaj miejsce, o nauce i o społeczności szkolnej, a całość dopełniły wybranymi zdjęciami. Po prezentacji Pan Grzegorz Banaś przedstawił ósmoklasistom porządek przygotowanych dla nich zajęć. I tak uczniowie, podzieleni na kilka grup odwiedzili kilka klas, w których licealiści pod okiem nauczycieli wykonali dla nich quizy i prezentacje na temat danego przedmiotu. Zachęcono do nauki: języka angielskiego, języka niemieckiego, biologii, chemii, fizyki oraz historii. Dodatkowym uatrakcyjnieniem zajęć były ciekawe eksperymenty. Innym elementem były stanowiska z profilami klas w naszej szkole. Uczniowie z profilu matematyczno-informatycznego, biologiczno-chemicznego oraz humanistycznego służyli młodszym kolegom radą i szczerą opinią o swoich rozszerzeniach. Z kolei w bibliotece można było zapoznać się z historią liceum dzięki wystawie przygotowanej przez Panią Kasię Wiśniewską. W międzyczasie uczniowie mogli sobie robić zdjęcia z maskotką liceum – orłem, a także pozować w fotobudce wykorzystując kolorowe peruki czy okulary.

Dziękujemy za obecność, mamy nadzieję, że nasze Drzwi Otwarte pomogły przybyłym ósmoklasistom w wyborze swojej dalszej ścieżki edukacyjnej i spotkamy się ponownie w naszej szkole we wrześniu.

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę