Zakończyliśmy rok szkolny

Dnia 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/22. Uroczystość poprowadziła Greta Mikulska z pomocą Mariki Majewskiej. Spotkanie zaczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Pan Dyrektor Aleksander Czarnecki podsumował w swojej wypowiedzi miniony rok. Następnie tradycyjnie nadszedł czas na rozdanie nagród.
W pierwszej kolejności rozstrzygnięto konkursy szkolne.
Pani Emilia Witkowska, koordynator Omnibusa Humanistycznego wręczyła dyplomy laureatom konkursu:
Bartosz Socha, kl. 3b – I miejsce;
Konrad Szablewski, kl. 1a – II miejsce;
Ilona Błaszkiewicz, kl. 2a – III miejsce.
Nagrody otrzymali również laureaci Szkolnego Konkursu Geograficznego z rąk koordynatora, Pani Małgorzaty Walasek:
Marcin Melerski, kl. 2b – I miejsce;
Jakub Rzeczewski, kl. 2b – II miejsce;
Nikola Gryczkowska, kl. 1b – III miejsce.
Następnie nagrodzono uczniów ze wzorową frekwencją:
Konrad Szablewski, kl. 1a – 100%;
Nadia Wojnarowska, kl. 1b – 100 %;
Dawid Olszewski, kl. 1a – 99, 5 %.
W drugiej kolejności podsumowano nasze osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Nagrody otrzymali:
Julia Sułecka, kl. 3a
Patrycja Kempińska, kl. 3a
Bartosz Socha, kl. 3b
Karol Kursa, kl. 3a
Weronika Dziub, kl. 1a
Błaszkiewicz Ilona, kl. 2a
Lena Krause, kl. 2b.
Za wzorową postawę uczniowską przyznano nagrodę dla uczennicy z Ukrainy – dla Lisy Yershova.
Następnie wyczytano uczniów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrodami były przedpremierowe egzemplarze publikacji “Historia Wąbrzeźna. Tom 3” z autorskimi dedykacjami. Wręczał je jeden z autorów, Pan Grzegorz Banaś następującym uczniom:
Weronika Dziub, kl. 1a – 5,33;
Lena Krause, kl. 2b – 5,29;
Paweł Oskwarek, kl. 1b – 5,20;
Marta Lisowska, kl. 3b – 5,17;
Mikołaj Gapiński, kl. 3b – 5,08;
Szymon Kwiatkowski, kl. 3b – 5,08;
Nikodem Kempa, kl. 1b – 5,00;
Laura Grabowski, kl. 1b – 4,93;
Seweryn Plewa, kl. 1b – 4,93;
Ilona Błaszkiewicz, kl.2a – 4,86;
Aleksandra Czarnowska, kl. 1a – 4,80;
Kornelia Templin, kl. 2a – 4,79;
Karol Kubiak, kl. 2b – 4,79;
Wiktoria Banaszek, kl. 3a – 4,77;
Marta Kwiecińska, kl. 3b – 4,77;
Martyna Zielińska, kl. 3a – 4,77;
Bartosz Skopiński, kl. 3b – 4,75.
Ogłoszono również, że liceum zgłosi kandydaturę Weroniki Dziub, uczennicy mającej najwyższą średnią ocen w szkole na Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Tak z kolei prezentowały się średnie ocen uzyskane przez uczniów poszczególnych klas:
Klasa 1a – 3,98;
Klasa 1b – 4,04;
Klasa 2a – 3,68;
Klasa 2b – 4,17;
Klasa 3a – 3,87;
Klasa 3b – 3,89.
Nagrody za aktywną pracę na rzecz szkoły i wzorową postawę uczniowską otrzymali:
Laura Grabowski, kl. 1b;
Natalia Gromadzka, kl. 2a;
Lena Krause, kl. 2b;
Karol Kursa, kl. 3a;
Bartosz Skopiński, kl. 3b;
Mikołaj Gapiński, kl. 3b;
Greta Mikulska, kl. 2a;
Aleksandra Łaga, kl. 3b;
Wiktor Chmiel, kl. 3a.
Za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych nagrody otrzymali:
Julia Sikora, kl. 1a;
Małgorzata Guściora, kl. 3a;
Seweryn Andrzejewski, kl. 1a.
Za szczególnie wyróżniającą kreatywność i wyjątkową aktywność w pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalne wręczono Nagrody Dyrektora Szkoły dla:
Ilony Błaszkiewicz, kl. 2a;
Mariki Majewskiej, kl. 3b.
Pani Mira Reich ufundowała i wręczyła nagrody za wyróżniającą postawę na lekcjach religii.
Po wręczeniu wszystkich nagród wysłuchaliśmy piosenki Dawida Podsiadło pt. “W dobrą stronę” w wykonaniu naszych koleżanek: Leny Krause i Joanny Węglerskiej z klasy 2b, a także piosenki “Pastempomat” w wykonaniu Mariki Majewskiej.
Następnie wszyscy udaliśmy się do swoich klas, gdzie nasi wychowawcy rozdali nam świadectwa.
Na koniec czekała na nas niespodzianka w postaci krótkiego występu zespołu rockowego “Nouvel Ange” założonego przez naszych kolegów z klas trzecich. W skład grupy wchodzą: Oskar Wielgosz, Łukasz Veith, Wiktor Chmiel, Karol Kursa.
Po ostatniej części tego dnia w szkole pożegnaliśmy się z rówieśnikami oraz podziękowaliśmy naszym nauczycielom za ich pracę i wsparcie symbolicznymi kwiatami. Życzymy wszystkim udanych wakacji.