Wizyta w bibliotece – historia Wąbrzeźna

8 marca uczniowie klasy 3B udali się na wycieczkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie. Licealiści mieli możliwość uczestniczyć w interesujących zajęciach poświęconych „wąbrzeskim regionaliom”. W czasie  spotkania pani Aleksandra Kurek zaprezentowała uczniom albumy wypełnione fotografiami, wycinki z gazet, fragmenty korespondencji, stare mapy oraz plany Wąbrzeźna. Można było się również wiele dowiedzieć na temat historii miasta i ważnych postaci związanych z Wąbrzeźnem. Podczas wizyty nie zabrakło także pozytywnych emocji wynikających z obchodów dnia kobiet. Przy tej okazji wywiązała się wesoła dyskusja o roli płci pięknej we współczesnym świecie. Pobyt w bibliotece był ciekawą propozycją, która uatrakcyjniła codzienną naukę w szkole.

Tekst: Mikołaj Gapiński

Wpisz frazę powyżej i naciśnij ENTER. Naciśnij ESC aby anulować.

Wróć na górę